Haber

Adana’da PKK/KCK adına korsan gösteri düzenlediği iddia edilen 3 sanığa 33 yıla kadar hapis istemi

Adana’da terör örgütü PKK/KCK adına düzenlenen korsan gösterileri örgütleyip yönettikleri iddiasıyla tutuklu 3 sanık hakkında 33’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

11 Mart 2022’de Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü iltisakı olduğu iddiasıyla tutuklanan E.Ş, A.Ç. AAM ile ilgili soruşturma tamamlandı.

2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, sanıkların terör örgütü PKK/KCK’nın daveti üzerine merkez Seyhan ilçesi Ova Mahallesi ara sokaklarını örgüt üyeleriyle birlikte lastik yakarak kapattıkları, güvenlik güçlerine taş, sopa, havai fişek ve molotof kokteylleriyle saldırdı.

ES, AC İddianamede, AAM’ın kentteki korsan göstericilerin hareketlerini organize edip yönettiği, terör örgütünü destekleyen sloganlar attığı, terör örgütünün talimatları doğrultusunda hareket ettiği, yasa dışı toplantı ve gösterilere katıldığı belirtildi. kimliklerini gizlemek için taşlarla veya yüzlerine bez örtülerek örgüt propagandasına dönüştürülmüştür. Örgüt yandaşlarının kitlesel olarak hareketlere katılımını sağladıklarına ve kod isim kullandıklarına dikkat çekildi.

İddianamede sanıkların bu nedenlerle “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıl, “trafik güvenliğini tehlikeye atmak” suçundan 6 yıl, “izinsiz tehlikeli madde bulundurmak” suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi. veya el değiştirmekten” ve “görevini yapmamaya direnmekten” 4 yıl. 33 yıla kadar olmak üzere 33 yıla kadar hapis cezası.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

bahcelievlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu