Haber

Ampute Futbol Milli Takımı, Polonya’da yapılacak Milletler Ligi’ne hazır

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Müdürü İsmail Pak, Polonya’da düzenlenecek Ampute Futbol Uluslar Ligi için yaptığı açıklamada, “Ampüte futbolunda zirvedeyiz, yerimizi korumak için daha çok çalışmamız gerekiyor.”

16-18 Haziran tarihleri ​​arasında Polonya’da düzenlenecek Ampute Futbol Uluslar Ligi öncesi hazırlık kampını Yalova’da yapan Ampute Futbol Milli Takımı, son antrenmanını Akköy’de tamamladı. Spor tesislerinde gerçekleştirilmiştir. Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Müdürü Ismail Pak, güzel bir kamp geçirdiklerini ve bugün Polonya’ya uçacaklarını söyledi. İlk maçta İngiltere ile karşılaşacaklarını anlatan Temiz, şunları söyledi:

“Ampute futbolunun zirvesindeyiz. Bulunduğumuz konumu korumak için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bunun bilincindeyiz. Oynadığımız her maç, hazırlık maçı da olsa bizim için final niteliğinde. Dolayısıyla şunun bilincindeyiz: Türkiye’nin zirvedeki yerini korumak için daha çok çalışmamız gerekiyor.10 Haziran 2024 Avrupa Şampiyonası var.Şampiyonluk unvanımızı korumak için çalışmaya devam edeceğiz.Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıp şampiyon olmayı planlıyoruz. .”

Ligin yeni bittiği ve futbolcuların bu nedenle kampa biraz yorgun geldiklerini anlatan İsmail Temiz, “Hem mental hem de fizyolojik olarak arkadaşlarımız daha iyi motive oldular ve keyifle antrenmanlarda çalıştılar. Bu nedenle takımın motivasyonu da yüksek. Yeterli. Hevesliler. Bu da teknik ekip olarak bize keyif veriyor.” .

Rahmi Özcan: “Uluslar Ligi’nin ilk kupasını ülkemize getirmek istiyoruz”

Yüzbaşı Rahmi Özcan, hazırlık için fazla zamanları olmamasına rağmen iddialı olduklarını belirtti. Dünya ve Avrupa şampiyonluklarının olduğunu hatırlatan Özcan, “İlk kez düzenlenen Uluslar Ligi’nde bunu taçlandırmak istiyoruz. İlk Uluslar Ligi kupasını ülkemize getirmek istiyoruz. Yerimizi korumak istiyoruz. Hem dünyada hem de Avrupa’da.”

Milli sporcu Savaş Kaya, kupayı alacaklarına inandıklarını belirterek, “Şu anda dünyanın ve Avrupa’nın en güzeli biziz. Zirvede kalmak istiyoruz. Bunun için çabalayacağız. İlk kez düzenlenen bu kupayı ülkemize götürün.” – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu