Ekonomi

Binance, ABD’nin Kuzey Kore’yi Araştırmasına Yardım Ediyor

Kripto varlıklara yönelik düzenlemelerin konuşulduğu bir dönemde, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance dan dikkat çekici bir hamle geldi. ABD Hazine Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturmaya dahil edilen Binance’in Kuzey Kore merkezli hackerlara ait olduğu ortaya çıktı. 4.4 milyon dolar değerindekripto varlık dondurma sağladı.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda; Kuzey Kore Türkiye’de hizmet veren Pyongyang Otomasyon Üniversitesi bünyesinde “Teknik Keşif Bürosu” adlı bir birim açıldığı ve bu birim ile Kuzey Kore’nin kasasını doldurmak için gerçekleştirilen siber saldırıların kontrol altına alındığı belirtildi. ABD tezine göre Lazarus GrubuTüm bilgisayar korsanları, özellikle Kuzey Kore için çalışanlar, paralarını Binance’in dondurulmasına yardım ettiği hesaplar aracılığıyla baskınlardan ve casusluktan alıyordu.

Bir yıldır takip ediliyor!

Binance tarafından yapılan açıklamalar, ABD Hazine Bakanlığı ile iş birliğinin devam ettiğini gösteriyor. anlık bir sorun değil bu ortaya çıkarıyor. Öyle ki Binance, bir yıldır ABD’li yetkililerle iş birliği içinde olduklarını ve kendilerinden istenen tüm desteği sağladıklarını belirtmişti. Desteği için Binance gurur duyduğunuaçıklamaya eklendi.

Yaşananlar Binance için şaşırtıcı değil!

Yaklaşık bir ay önce ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Binance CEO’su namı diğer CZ’ye söyledi. dava edildi . Konuyla ilgili açıklama yapan CZ, Binance’in kanun yaptırımı ile Her zaman iş birliği içinde olduklarını ve o güne kadar 125 milyon dolarlık kripto varlığın müsaderesini sağladıklarını belirtti. Hatta Changpeng Zhao, geçmişte Lazarus Group ile ilgili operasyonlara yardım ettiklerini ve 5.8 milyon dolar değerindeki kripto cüzdanlarının dondurulduğunu söyledi. Bütün bunlar hem Binance hem de kripto para topluluğu için. güveni artıracakadımlar olarak yorumlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu