Haber

CHP Grup Başkanı Özel: ‘Aday duyurum yok ama sorumluluk düşerse kaçınmam’

CHP Küme Lideri Özel: “Adaylık duyurum yok ama sorumluluk düşerse kaçınmam”

ANKARA – CHP Küme Lideri Özgür Özel, parti genel başkanlığına adaylığıyla ilgili “Gerektiğinde sorumluluk almaktan çekinmeyeceğim. Adaylık ilanım yok ama sorumluluk düşerse kaçmayacağım” dedi.

Özel, TBMM’de açıklama yaptı. Özel, eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener’in tıp birinci dalında CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a oy verdiği, ikinci cinsiyette ise geçersiz oy kullandığı yönündeki açıklamasına ilişkin, “Şener’in açıklamalarını üzülerek izledim. Kanım dondu, kanımız dondu, demem lazım Şener AK Parti’nin gidişatını deşifre ettiği dönemde CHP’de kendine yer buldu, hangi CHP’li partide yerini aldıysa o arkadaş hakkını aldı ama O arkadaşa bir özür borçluyuz. Daha önce istifa etti. İki türe de oy vermediği ortaya çıktı. Vicdanı kara, yüreği kuru, kendine alan açana ihanet eden anlayışa ne denir?” Şener’e oy verenlerden özür dilemekten başka bir şey yok” dedi.

Özel, parti genel başkanlığına adaylığıyla ilgili olarak, “Daha önce de ifade ettim. Doğru karar vermemiz lazım. Bana ‘Aday olabilirim, fedakarlık yaparım’ dediler. Sayın genel başkanla görüştüm. “Hayır, ama sorumluluk düşerse, bundan kaçınmayacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu