Haber

Çobanlık yaparken LGS 2.si olan öğrenciye Bakan Yumaklı’dan tebrikler

Çobanlık yaparken LGS 2.si olan öğrenciye Bakan Yumaklı’dan tebrikler

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Elazığ’ın Arıcak ilçesinde çobanlık yaptığı sırada hazırladığı Liselere Giriş Sistemi (LGS) sınavında Türkiye 2.’si olan Muhammet Halil Yazar’ı (14) telefonla arayarak tebrik etti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Elazığ’ın en uzak noktası olan Arıcak ilçesine bağlı Serinevler Mahallesi’nde oturan Muhammet Halil Yazar, kışın kasap olan babasına yardım ederken, yazın yaylalarda hayvan otlatarak ailesine destek oldu. Çobanlık yaptığı dönemde LGS’ye hazırlanan Muharrir, 4 Haziran’da yapılan sınavda 494 puan alarak Türkiye 2.’si oldu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, telefonla aradığı Muhammet Halil Yazar’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Yazar ise LGS’de elde ettiği bu tür bir başarıdan memnun olduğunu söyledi. Tıp fakültesinde okumayı düşündüğünü ancak tarım alanına da yönelebileceğini belirten Muharrir, “İleride yeme, içme ve su kaynaklarımız azalacak. Bunlar için devletimize katkı sağlamayı düşünüyorum. ” Yazar’ın babası Yücel Yazar ile de telefonda görüşen Bakan Yumaklı, “Pırlanta gibi bir evlat yetiştirdiğiniz için sizi çok tebrik ediyorum” dedi. Peder Yücel Yazar ise 20 yıl önce Arıcak’ta lise mezunu bile bulmakta zorlandıklarını belirterek; Ancak bugün ilçede 300’e yakın öğretmen olduğunu belirterek, “Bu başarıdan dolayı devletimize ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.’ Bakan Yumaklı, Muhammet’in tarım sektörüne yönelmesinden memnuniyet duyacaklarını belirterek, , “Türk Yüzyılını üretim yüzyılı yapabilmemiz için ufku açık, zeki, çalışkan gençlere ihtiyacımız var. Tarımda dünyadaki emsallerimiz zaten birçok noktada.

öndeyiz; Ama inşallah çok daha ileride olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu