Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 28 Mayıs’ta vatandaşlara çağrı: Meclis’te oluşan tabloyu güçlendireceğimize inanıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimler öncesi Twitter hesabından paylaşım yaptı. Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluğu kazandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların koalisyon tablosunu onaylamadığını kaydetti.

“MİLLETİMİZ KOALİSYON MASASINI ONAYLAMADI”

TBMM’deki güçlü tablonun 28 Mayıs’ta daha da güçleneceğine inandığını belirten Erdoğan, paylaşımında şunları söyledi: “Kavgasız günleri geçmeyen 14 Mayıs’taki koltuk paylaşımına ilişkin koalisyon tablosunu milletimiz onaylamadı. gürültü, hile ve ıvır zıvırın 8 ayda bir hükümetlerin değiştiği kaotik günlerine geri döndürülmesi tekliflerini reddetti.Milli irade yerine Kandil ve Pensilvanya’da iktidara giden yolu arayanlara kırmızı kart gösterdi.Böylece ilan etti. dergi kapakları üzerinden kendisini çağıran güçlere teslim olmayacağını söyledi.

SEÇMEYE 28 MAYIS MESAJI

Çoğunluğun 323 milletvekili olan Cumhur İttifakı’na verilmesi hem bir inanç göstergesi hem de bir irade beyanıdır. 14 Mayıs’ta “İstikrar devam etsin Türkiye büyüsün” diyen vatandaşlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Meclis’teki bu tabloyu daha da güçlendirerek 28 Mayıs’a taşıyacağımıza inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu