Haber

Cumhuriyetin 100. Yılında Denizli’de Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Denizli’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 100’üncü Yıl Gençlik Yürüyüşü düzenlendi.

Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla AFAD ve UMKE ekipleri eşliğinde gerçekleştirilen gençlik yürüyüşü, ortaokullarda öğrenim gören 28 öğrenciyle Honaz Dağı’nın 2 bin 571 metre zirvesinde gerçekleştirildi. Ege Bölgesi’nin en yüksek yeri olan Honaz Dağı’nın zirvesinde yüce Türk Bayrağımızı dalgalandıran gençlerimize, bu etkinlikte Maarif Müfettişleri Lideri Ethem Günay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Gökbayrak, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Yüksekokulu eşlik ediyor. Okul Müdürü Muhammet Oğur ve Güngör Aslan Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Sarıkaya. yaptı.

100. Yıl Gençlik Yürüyüşü’nde öğrenciler ayrıca Honaz Dağı zirvesinde yer alan Honaz Radar Üssü’nü de ziyaret etti. Üs komutanlığı öğrencileri ağırlayarak radar üs faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. 100. Yıl Gençlik Yürüyüşü aynı gün İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde sona erdi. – DENİZLİ

haber-ayancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu