Teknoloji

Diablo 4 Satış Rekoru Kırdı

Geride bıraktığımız çeyreğe gelince Blizzard Eğlencetarafından yayınlanan rapora göre Diablo 4 satış rekoru. Peki son sayılar neler? Detaylar burada.


İlginizi çekebilir: İlk Diablo 4 Dönemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Diablo serisinin yeni oyunu 6 Haziran 2023 tarihinde piyasaya çıktı. Dokuz binden fazla geliştiricinin özverili çalışmasıyla tatmin edici bir deneyim sunduğu söylenebilecek Diablo 4, bu yıla damgasını vurdu.

Hikaye olarak, High Heavens ve Burning Hells arasındaki savaşın ortasında, savaşın milyonları öldürdüğü ve Lilith’in güç boşluğunda yeniden ortaya çıktığı bir zamanda geçiyor.

Diablo 4 Satış Rekoruyla Devam Ediyor

Bugün prestijiyle ilk dönemine başlayan Diablo 4, Blizzard Entertainment adına tatminkar bir başarıya imza atmaya devam ediyor. Son çeyreğe ilişkin yayınlanan mali raporda yer alan bilgilere göre şirketin diğer tüm oyunlardan çok daha fazla satış yaptığı doğrulandı. Haziran ayında yedi yüz milyon saatten fazla oynanan yeni Diablo oyunu şu ana kadar on milyon oyuncuya ulaşmayı başardı.

Raporda yer alan bir diğer farklı bilgi ise Blizzard Entertainment tarihinde ilk kez 1 milyar dolar net gelir elde ederken, gelirinin bir önceki yıla göre yüzde yüz altmış arttığı.

Son olarak Activision Blizzard, bu yıl çıkacak olan ve Contemporary Warfare 2’nin devamı niteliğinde olacak Call of Duty oyununun geliştirme sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.

habermuradiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu