Ekonomi

DP Milletvekili Salih Uzun: Rusya’dan indirimli alınan petrol halka satılmalı

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Salih Uzun, “Rusya’dan indirimli alınan petrolün halka indirimli satılması gerekiyor.”

Uzun, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, rafineri ve dağıtım lisansı sahibi firmaların Rusya’dan petrol ve petrol ürünlerini indirimli fiyatla aldıklarını ancak bunun pompaya indirimsiz fiyatla yansıdığını belirtti.

Akaryakıt fiyatlarındaki artışlara dikkat çeken Uzun, “Rus petrolündeki indirimin vatandaşa yansıması lazım. Rusya’dan indirimli akaryakıt aldığına göre halkın da bu indirimden faydalanması lazım. Rusya fiyatından alıp, Rusya fiyatından satıyor.” İndirimin vatandaşa yansıması halinde akaryakıt fiyatları 1 ila 5 lira daha düşük belirlenebilir.” dedi.

Sorunun çözümü için yasa değişikliği yapılması gerektiğini, bu nedenle yasa tasarısı sunduklarını ve konunun takipçisi olacaklarını belirten Uzun, “Rusya’dan indirimli alınan petrol halka indirimli olarak satılmalı” dedi. İndirim. Uygulanmazsa aradaki fark devletin kasasına girmiyor. Farkın tamamı bir avuç lisanslı firmanın kasasına giriyor.” kalıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu