Haber

En az 3 çocuğu olduğunu söyleyen Erdoğan’dan dikkat çeken sözler: “Nüfusumuzu 85 Milyon Olmak Yetmiyor”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 8. Aile Şurası’nda bir konuşma yaptı. Konuşmasının gündem maddeleri arasında Hamas-İsrail çatışması ve Türkiye’deki aile yapısı da yer aldı. Erdoğan, nüfusumuzun az olduğunu söyleyerek kamuoyuna çağrıda bulundu. Detaylar içerikte!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 8. Aile Şurası’nda konuşma yaptı.

Erdoğan konuşmasında gündemdeki pek çok konuya değindi. Bu konuların en önemlisi Hamas ile İsrail arasındaki savaştı.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: İsrail güçleri Filistinli kardeşlerimize karşı vahşi bir katliam gerçekleştiriyor. Mescidler, kiliseler, okullar ve pazar yerleri İsrail güçleri tarafından bombalanıyor. Şu ana kadar 6 binden fazla kardeşimiz şehit oldu” dedi.

Erdoğan konuşmasında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne de değindi.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne bakmıyor musunuz? İşlerine gelince umursamıyorlar. Müslümanların döktüğü kan da onun içindir. Buna ikiyüzlülük denir. “Daha kaç kişinin ve çocuğun ölmesi gerekiyor?” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekiyor?” Açıklamalarını da ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8. Aile Şurası’nın bir diğer gündem maddesi de Türkiye’de aile, çocuklar ve boşanma oranları oldu.

“Küresel güçler cinsiyetsizleştirme politikalarını teşvik ediyor”

Erdoğan, “Son dönemde aileye yönelik en büyük tehdit, küresel güç gruplarının cinsiyet nötrleştirme politikalarıdır.” Buradan bir kez daha ilan ediyorum. “Türkiye ve Türk milleti küresel cinsiyetsiz politikalara boyun eğmeyecektir” dedi.

Konuşmasında ailenin önemine değinen Erdoğan, şunları söyledi:

‘Boşanma oranları hızla artıyor. Yıllardır boşuna 3 çocuk demiyoruz. Bu toplumun çocuklara ihtiyacı var. Şu anda burada ayrıntıya giremem. Ancak 85 milyon nüfusa sahip olmak yeterli değil. “Çok daha fazla nüfusa ihtiyacımız var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu