Yaşam

Faruk Aksoy: Türkiye’yi tehdit eden terör örgütü seçim sonucunu belirleyebilir mi?

ensonhaber.com

Ensonhaber’in YouTube yayınına konuk olan gazeteci Faruk Aksoy, İlker Koç’un sorularını yanıtladı.

Aksoy, terör örgütü PKK elebaşlarının Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklamaları ve “eylemsizlik” kararı aldıklarına ilişkin şunları söyledi:

“Terör örgütü seçim sonucunu belirleyebilir mi?”

PKK terör örgütü takviye kuvvetlerini Kemal Kılıçdaroğlu’na açıkladı. Hatta daha da ileri gitti; Seçime kadar eylemsizlik kararı aldık dediler. Meral Akşener Hanım yüzünden düşen bin kişi oldu. Nasıl oldu da tekrar masaya döndü.. Bütün bunların arka planı bunlar..

Sen kimsin ki Türkiye Cumhuriyeti devletine seçim sonuna kadar bir hareketsizlik garantisi veriyorsun? Biz eylem yapmıyoruz, eylemler HDP’ye fatura ediliyor. Millet İttifakı’nın oylarını düşürmeyelim.”

Böyle aşağılık bir planı kabul edebilir misin? Gazeteciyim. Türkiye’de güç değişir değişmez çok değerli olmuyor. Takip ediyorum, ülkem adına doğruları söylüyorum. Ancak ülke rejimini ve güvenliğini tehdit eden bir terör örgütü seçim sonucunu belirleyebilir mi?

“Askerimi kimse çekemez”

Siz kimsiniz ki TSK’nın Irak ve Suriye’de farklı cephelerdeki büyük emeğini, devletin birlik ve bütünlüğünü bozmamak için asker çekiyorsunuz? ABD Rusya’yı mı çekiyor? Burada devlet güvenliğinden bahsediyoruz. Kim gelirse vuramaz.

Habercilik adı altında bir istihbarat teşkilatının işleyişi ifşa mı ediliyor? Bunu ABD’de veya İngiltere’de yaparsanız ne olur?

O kimsenin babasının askeri değil. Şehit düşüyorlar.. Rusya ve ABD girip orayı bastı, İsrail akrep gibi Suriye’nin yarısını bastı. En tepedeki sınır güvenliğim için 30 kilometre içeriye asker soktum. “Geldiğimde oradan asker çekeceğim” Yapamazsınız. İddia ediyorum, kim gelirse çekemez. Ateş edemeyeceksin. Suriye ve Irak komşularımız olduğu için toprak bütünlüklerine saygı duyuyoruz. Yunanistan da öyle. Eğer kendi kendini yönetiyorsan, senin topraklarından bana bir tehdit yoksa, ıstırap da yok. Askerim senin toprağında ne yapsın? Ama ABD yarısını aldı, Rusya, İran ve İsrail yarısını aldı. En uzun sınır benim. 40 yıldır terörle uğraşıyorum.

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu