Ekonomi

Infinera hisseleri kazançların kaçırılması ve zayıf görünüm nedeniyle %6 düştü

SAN JOSE, Kaliforniya – Optik ağ çözümleri alanında küresel bir tedarikçi olan Infinera Corporation (NASDAQ:INFN), 30 Mart 2024’te sona eren ilk çeyrek için hayal kırıklığı yaratan mali sonuçlar bildirdi ve hem kazanç hem de gelir Wall Street beklentilerinin altında kaldı.

Şirketin hisseleri, ikinci çeyrek için de beklenenden daha zayıf bir görünüm sunması nedeniyle %6,8 düştü.

Infinera GAAP dışı net zararını 38,3 milyon dolar ya da seyreltilmiş hisse başına -0,17 dolar olarak açıklarken, bu rakam analistlerin -0,13 dolarlık konsensüsünden 0,04 dolar daha kötü oldu. Gelir 306,92 milyon $ olarak gerçekleşerek, 336,12 milyon $’lık konsensüs tahmininin önemli ölçüde altında kaldı ve geçen yılın aynı çeyreğinde bildirilen 392,1 milyon $’a göre %21,7 azaldı.

Şirketin 2024’ün ikinci çeyreğine ilişkin beklentileri de analist tahminlerinin gerisinde kaldı. Infinera, 0,00$’lık konsensüs tahminine kıyasla -$0,13 ila -$0,05 aralığında hisse başına GAAP dışı net zarar bekliyor. Gelirlerin 310 milyon ila 350 milyon dolar arasında olması beklenirken, analistler 373,4 milyon dolar bekliyorlardı.

Infinera’nın CEO’su David Heard ilk çeyrekle ilgili olarak şunları söyledi: “2024 yılının ilk çeyreği bizim için önemli bir müşteri, RFP ve tasarım kazanma ivmesinin damgasını vurduğu önemli bir çeyrekti, ancak aynı zamanda müşterilerin harcamalarını geri çekmesi ve projeleri ertelemesi nedeniyle sektörün zorlandığı bir çeyrek oldu.” “Rezervasyonlarımız yıldan yıla arttı ve planımızı karşıladı, tasarım kazanımlarımızla ilişkili çok yıllı gelir fırsatı potansiyel olarak şirket tarihinin en büyüğünü temsil ediyor.”

Infinera’nın finansal sağlığı, şirketin bu çeyrekte 24.0 milyon dolar işletme nakit akışı ve 16.0 milyon dolar serbest nakit akışı yaratmasıyla istikrarını koruyor. Bununla birlikte, şirketin ileriye dönük açıklamaları, yılın ilk yarısının optik endüstrisi için bir talep döngüsünün dibini temsil edebileceğini ve yılın ikinci yarısında iyileşme beklentilerinin 2025’te güçlü bir talep döngüsüne yol açacağını gösteriyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu