Haber

İrfan Değirmenci TİP’in Çankaya Belediyesi başkan adayı oldu

Gazeteci İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Ankara Çankaya ilçesi belediye başkan adayı oldu. TİP, İrfan Değirmenci’nin adaylığını sosyal medya hesabından duyurdu.

İrfan Değirmenci, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ankara’nın Çankaya ilçesinden TİP’in belediye başkan adayı oldu.

TİP’İN ÇANKAYA ADAYI İRFAN DEĞİRMENCİ

TİP’ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Yıllarca vurgunculuğun, yağmanın, yolsuzluğun her türlüsünü konuşup gündeme getiren, şimdi Çankaya’da eşitlikten, özgürlükten, değişimden yana bir belediyecilikten bahsedecek! Çankaya Belediye Başkan Adayımız İrfan Değirmenci!”

DEĞİRMEN’DEN İLK AÇIKLAMA

Değirmenci, Çankaya adaylığına ilişkin ilk açıklamasında şunları söyledi: “Bahçeli’de çocuktum, Sıhhiye’de okudum, Cebeci’de üniversiteye gittim. İlk kez bu şehirde aşık oldum. İnsanı umutsuzluğa, seçeneksizliğe bırakmaya ne gönlümüz ne de aklımız izin verdi. Biz bu bilinçle yola çıktık. Artık bir belediyeye sahip çıkmak istiyoruz. “Şimdi bizim ne yapabileceğimizi değil, bir belediyenin bizim için ne yapabileceğini görme zamanı.”söz konusu.

GENEL SEÇİMLERDE TİP’İN İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

Öte yandan Değirmenci daha önce TİP’in İzmir Milletvekili adayıydı ancak seçilemedi. Değirmenci bir süre önce Halk TV’den ayrıldığını açıklamıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu