Haber

İstanbul’da sağanak yağış nedeniyle trafik yoğunluğu yüzde 83’e çıktı

İstanbul’da artan sağanak yağış nedeniyle kentte iş sonrası trafik yoğunluğu yüzde 83’e çıktı.

Avrupa Yakası’nda E-5 ve TEM temas noktalarının birçoğunda trafik gözlemlenirken, toplu ulaşımda Cevizlibağ ve Bahçelievler metrobüs duraklarının giriş ve çıkışlarındaki yoğunluk dikkat çekiyor.

Ayrıca Basın Ekspres-Sefaköy hattı, Bayrampaşa, Bakırköy, Ayvansaray-Haliç, Bahçelievler Yenibosna bağlantı noktaları, Bakırköy Yeşilyurt istikameti, Şirinevler kavşağı trafiğin en çok arttığı bölgeler olarak öne çıkıyor.

D-100 karayolu Haliç Köprüsü, Okmeydanı, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu yönünde çift yönlü olup, TEM otoyolu Hasdal, Nurtepe Viyadüğü, Seyrantepe mevkileri, Büyükdere Caddesi ve Levent TEM trafiği yağmurun da etkisiyle yoğunlaştı.

Karaköy-Beşiktaş arasındaki sahil yolu, Barbaros Bulvarı ve Piyalepaşa Nurtepe Viyadüğü bağlantı yolunda da trafik var.

Anadolu Yakası’nda D100 karayolu üzerinde Kartal-Kadıköy arasında trafik her iki yönde de yavaş. Sancaktepe-Ataşehir arasındaki TEM otoyolunun her iki tarafında da tıkanıklık yaşanıyor.

Anadolu yakasından Avrupa yakasına giderken Acıbadem kavşağından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde trafik sıkışıklığı başlıyor.

Ümraniye’de, bazı ana arterlerde, sahil yollarında ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönünde TEM bağlantı yollarında da trafik sıkışıklığı yaşanıyor.

Bazı tramvay, otobüs ve metrobüs duraklarının kalabalık olması dikkat çekiyor.

İBB Trafik uygulamasına göre yağmurun da etkisiyle saat 17.30’da trafik yoğunluğu yüzde 83 olarak ölçüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu