Haber

İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu yerel seçim sonrası parti kuruyor

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında UYGUN Partisi’nden istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz ile röportaj yaptı. Ağıralioğlu, yerel seçimlerden sonra kuracağı partiye ilişkin soruları yanıtladı.

İYİ Parti’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP’nin Millet İttifakı’na destek vermesinin ardından UYGUN Partisi’nden istifa eden Yavuz Ağıralıoğlu, yerel seçimlerin ardından parti kurmaya hazırlandığını duyurdu.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a verdiği röportajda konuşan Ağıralioğlu, “Bölünmüş siyasi sistemin son mücadelesini 14-28 Mayıs’ta verdiğine inanıyorum.” söz konusu.

Ağıralioğlu, yerel seçimlerin ardından Türkiye’nin ikinci yüzyıla yeni bir siyasi dil ve sorumlulukla başlaması gerektiğini söyledi.

“Ülkenizde çok sayıda yetişkin çocuk var. Hiçbir taassubun ve siyasi parantezlerin bu liyakat alanını kapatmasına engel olmayacak yeni bir siyasi merkez inşa etmeliyiz. Önce siyasi merkez oluyor, sonra yeni bir siyasi partiye dönüşüyor. “Yerel seçimlerden sonra partinin kurulması zorunlu hale geliyor.”

Ağıralioğlu, 2028 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2002 seçimlerine benzer olabileceğini düşündüğünü belirtti.

İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Ağıralioğlu, kuracağı partinin ismini henüz belirlemediklerini söyledi.

Ağıralioğlu, partisinin ismiyle ilgili şunları söyledi: “Kimseyi ideolojik olarak dürtmeyen, kahramanlık girdabına sürüklemeyen, ülkenin geleceğini inşa etme gücümüze nasihat edecek bir isim.” bir açıklama yaptı.

Yeni bir merkez yapacaklarını söyleyen Ağıralioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni bir merkez yapacağız. Siyasi merkezde sağ veya sol yoktur. Eski siyasetin parsellenmiş alanı ve döneminin de öyle olduğuna inanıyorum. İdeoloji bitti.”

Ağıralioğlu, kuracağı yeni partinin Halk ve Millet ittifaklarına yakın olmayacağını belirtti.

Kuracağı partinin ekibiyle ilgili olarak ise siyasete yatkın, ülkesine en iyi hizmeti verecek rezil kişilere teklifte bulunacağını duyurdu.

“Siyasetin bugüne kadar yetiştirdiği değerli ve ünlü adamların hepsi ülkeyi bu günlere getirmiştir. “Bundan sonra eğitimli, nitelikli, hangi işi yaparsa yapsın en iyi şekilde ülkenin hizmetine sunulacak nitelikli ünlüleri önereceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu