Ekonomi

Linde’nin kazancı, dördüncü çeyrek karının tahminleri aşmasıyla arttı

Linde (LIN), kimya şirketinin dördüncü çeyrekte beklenenden yüksek kar ve gelir açıklamasının ardından Salı günü piyasa açılışından önce hisse fiyatında %1,6 artış gördü.

Şirket, dördüncü çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 3,59 dolar olarak açıklayarak ortalama analist tahmini olan 3,49 doları aştı. Gelir, analistlerin 8,07 milyar dolarlık tahminlerini aşarak 8,3 milyar dolara ulaştı.

Linde, Amerika kıtasından 3,58 milyar dolar gelir elde etti; bu da 3,58 milyar dolarlık varsayımla tam olarak uyumluydu. EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinden elde edilen gelir, 2,1 milyar dolar varsayımını karşılayarak 2,10 milyar dolar oldu.

İşletme faaliyetlerinden elde edilen net nakit, 2,94 milyar dolarlık beklentilerin altında, 2,73 milyar dolar oldu.

Önümüzdeki ilk çeyrek için şirket, analistlerin 3,67$’lık tahminine karşılık, düzeltilmiş hisse başına kazanç oranının 3,58 ila 3,68$ arasında olacağını varsayıyor. Linde, mali yılın tamamı için EPS’nin 15,25 ila 15,65 dolar arasında olacağını tahmin ediyor; analistlerin fikir birliği ise 15,39 dolar.

“Geleceğe baktığımızda jeopolitik ve ekonomik koşulların belirsizliklerle dolu olduğunun farkındayız. Buna rağmen, yüksek kaliteli projelerin önemli bir kısmını güvence altına alma ve bu yatırımlardan yararlanarak hissedarlarımız için değer yaratmaya devam etme konusunda güçlü bir konumdayız. önümüzde fırsatlar var” dedi.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu