Haber

Mazhar Alanson ve Fuat Güner, Sahnelere Dönüşlerini Duygusal Bir Mesajla Duyurdu

MFÖ grubu üyelerinden Mazhar Alanson ve Fuat Güner, sosyal medya hesaplarından sahnelere geri döneceklerini duyurdu. İlk konserini Özkan Uğur’suz verecek olan ikili, duygusal bir açıklama yayınladı…?

Usta sanatçı Özkan Uğur, yıllardır mücadele ettiği lenf kanserine yenik düşerek tedavi gördüğü hastanede 8 Temmuz 2023’te hayatını kaybetti. Sanatçının ölümü herkesi derinden üzdü.

Bu kayıp, 52 yıllık dostlarını ve meslektaşlarını kaybeden Mazhar Alanson ve Fuat Güner için daha da zor oldu.

Usta için düzenlenen cenaze töreninde sahneye çıkan Mazhar Alanson ve Fuat Güner hatırlarsanız konuşmakta zorluk çekmişti.

Güner, ‘Ah… Özkan bu salondaki, hatta bu ülkedeki herkes için büyük bir kayıp. Bazıları Özkan’ı MFÖ’nün lideri, bazıları kusursuz bir sahne sanatçısı, bazıları ise çok iyi bir arkadaş olarak görüyor. Ama Özkan benim 52 yıllık dostumdu, iş ortağımdı, iş ortağımızdı. Hiçbir söz, hiçbir gözyaşı bu acıyı dindiremez. ‘Tekrar görüşene kadar hoşçakal Özkan’ım’ diyerek arkadaşına veda etti.

Mazhar Alanson, “Artık seni görebileceğimiz yerler rüyalardır” diyerek 52 yıllık dostuna hüzünlü sözlerle veda etti.

‘Şu anda burada olduğunu ve bizi izlediğini biliyorum. Konuşma hazırlayamadım ama 3-4 gündür karmaşa içerisindeyiz. O gün oraya gittik ve herkes üzüntüyle ağlıyordu. Özkan’ın meşhur sözleri vardır; Kimsenin anlamasını istemediğimizde birbirimizle kuş diliyle konuşurduk. Özkan’ın yeteneğini biliyor. Sevgili Özkan, yetenekli olduğunu muhtemelen biliyordun. Ama bu kadarını bildiğini bilmiyordun. Ama herkes seni çok sevdi. Nasıl unutacağız, ne yapacağız bilmiyorum. Biz çaresiziz. Sevgili Özkan, güneşe karşı tek başına bu yapılamaz. Nasıl gidersin de böyle kalmazsın… Artık seni görebildiğimiz yer rüyalardır. ‘Ah Özkan’ım’

Özkan Uğur’un vefatının ardından sahneye ara veren Mazhar Alanson ve Fuat Güner, duygusal bir açıklamayla sahnelere döneceklerini duyurdu.

Mazhar-Fuat ikilisinin Özkan’sız yeni konser posteri görenlerin yüreğini dağladı. Bu paylaşımın altında Mazhar Alanson ve Fuat Güner;

‘Kaderimiz buydu, başlangıca dönmek… Özkan’la geçirdiğimiz 52 yıla kalbimizde şükranla, farklı olduğumuz 7 ayın hasretiyle, devam edeceğimiz etaplara dönüyoruz. gençlik yıllarımızdaki gibi Fuat’la baş başa MFÖ müziği söylemek. Buluşmak üzere!’ Notu bırakarak duygularını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu