Haber

Mısır, İsrail şiddetinin tırmanmasından endişeli

Mısır, Filistin işgali altındaki Batı Şeria bölgesinde ölümlere ve yaralanmalara neden olan İsrail şiddetinin tırmanmasından duyduğu endişeyi dile getirdi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Ebu Zeid’in açıklamasına göre Dışişleri Bakanı Samih Shukri, Kahire’yi ziyaret eden Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile bakanlıkta bir araya geldi.

İşgal altındaki Filistin topraklarındaki gelişmelerle ilgili olarak Shukri, İsrail’in Batı Şeria’ya yönelik baskınlarının yoğunluğundan, bunun sonucunda meydana gelen ölüm ve yaralanmalardan ve tırmanan şiddetin devam etmesinden derin endişe duyduğunu söyledi.

“İsrail’in bu politikası, İsrail ve Filistin tarafları arasındaki gerilimi ve tıkanıklığı artırıyor.” Diyen Şükri, BM yetkilisine, bu süreçte ülkesinin sahadaki gelişmelerin sakin olması için gösterdiği çabayı anlattı.

Şukri şu sözleri kullandı:

Barış sürecini destekleyen yeni bir iklim yaratmak ve işgal altındaki topraklarda bu tırmanışı durdurmak için BM düzeyindeki tüm uyumlu uluslararası ve bölgesel çabalar elzemdir.”

Wennesland ise Mısır’ın barış sürecindeki kilit rolünü takdir ettiğini belirterek, barışı güçlendirmek, şiddeti durdurmak ve Filistin sorununa adil, kapsamlı ve nihai bir çözüm bulmak için Mısır ile koordinasyonu sürdürmek istediğini belirtti. sorun.

İsrail ordusunun son dönemde işgal altındaki Batı Şeria’nın farklı bölgelerine düzenlediği ve kan dökülmesine neden olan baskınlardaki artış dikkat çekiyor.

gaziemir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu