Haber

Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç’in adı Harmancık’taki liseye verildi.

Geçen yıl Kasım ayında Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç’in adı, mezun olduğu liseye verildi. memleketi Bursa Harmancık’tır.

Harmancık Kaymakamı Esma Atasever, Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Öznur Koçdemir ve şehidin eski öğretmenlerinden okul müdürü Ufuk Karaoğlu’nun önerisiyle Harmancık 75. Yıl Çok Programlı Lisesi’nin adı olarak değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile “Şehit Emre Sevinç Çok Programlı Anadolu Lisesi”. değişti.

Okul bahçesinde düzenlenen törende Ataş, “Şehidimizin adının yazılı olduğu pankartı şehidimizin ailesi ve Harmancıklı hemşehrilerimizle okulumuza asarak yaşatıyoruz. Bugün şehidimize ait köşeyi açtık. okulda oluşturduğumuz.” söz konusu.

Kurdelenin kesilerek anma köşesinin açılışı ve dualarla son bulan törene Harmancık Kaymakamı Atasever, Bursa Merkez Komutanı Albay Ferhat Özbay, şehidin ailesi ve yakınları, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 11 Kasım 2022’de şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç’in (28) cenazesi ertesi gün Harmancık ilçesine bağlı kırsal Çatalsöğüt Mahallesi’nde toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu