Ekonomi

Son dakika: BOTAŞ’tan doğalgaz fiyatı açıklaması!

BOTAŞ, Haziran ayı doğalgaz fiyatlarında değişiklik olmadığını açıkladı. BOTAŞ yaptığı açıklamada, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatının ülkemizde uygulandığını belirtti.

BOTAŞ DOĞALGAZ FİYATINDA DEĞİŞİM YAPMADI

BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kuruluşumuzun doğal gaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik kuralları, piyasa fiyat istikrarı, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun tarifeye ilişkin kararları ile alım satım işletme maliyetlerinin maliyet unsurundaki değişim. olabilecek en makul seviyede belirlenerek tüketiciye sunulmaktadır.

Bu kapsamda Kuruluşumuz tarafından 01 Haziran 2023 tarihinden itibaren geçerli olan Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatları’nda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Halen Hanehalkı Enerji Fiyat Endeksi (HEPI) fiyatlarına göre konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri ortasındaki en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu