Haber

Türkiye’de deprem bölgelerinde görev yapan Kazak ekibine devlet madalyası verildi

Türkiye’de deprem bölgelerinde görev yapan Kazakistan arama kurtarma ekibi devlet madalyası ve onur belgeleriyle ödüllendirildi.

Kazakistan’ın başkenti Astana’da Acil Durumlar Bakanlığı’nda düzenlenen törende Bakan Yuriy Ilyin, Türkiye’deki deprem bölgelerinde görev yapan Kazakistan arama kurtarma grubuna devlet madalyası, madalya ve onur belgelerini takdim etti. içten ve özverili çalışmaları.

İlyin yaptığı konuşmada, grubun Türkiye’de deprem bölgelerinde 2 hafta boyunca arama kurtarma çalışmalarına katıldığını belirterek, “Afet bölgesindeki özverili çalışmalarınız her türlü desteği ve saygıyı hak ediyor.” söz konusu.

Törende, 6 Şubat’ta Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkılan binanın enkazından 3 işitme engelliyi kurtaran Kazak arama kurtarma ekibi üyesi İslambek Amangeldinov da devlet ödülüne layık görüldü. başarılı çalışmalarından dolayı madalya ve Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’in erdem belgesi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına katılan Kazak grubuna devlet ödüllerinin verilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı.

Türkiye’de depremlerden etkilenen Gaziantep, Nurdağı ve Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan yaklaşık 100 kişilik Kazakistan ekibi, 7 kişiyi enkaz altından kurtarırken, 10’u yaralı 88 kişinin cansız bedenini mezardan çıkardı. çocuklar.

7 Şubat’ta deneyimli kurtarıcılar, afet doktorları ve özel eğitimli köpeklerden oluşan 41 kişilik ilk ekip Türkiye’ye gönderildi.

60 kişilik ikinci arama kurtarma ekibini taşıyan uçak, bir gün sonra Astana’dan Gaziantep’e ulaştı.

odemisajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu