Teknoloji

Ubisoft Games’e Devasa Zam!

Yeterince belimiz bükülmüş ve oyunların artmasıyla oyunlara ulaşmamız neredeyse imkansızken, Fransız yayıncıdan bir kötü haber geldi. Ubisoft oyunlar dün gece prestij ile yapılan artışla hem Steam hem de Ubisoft Connect mağazalarında uçuşa geçti. Detaylar burada.

Türk oyun severler olarak zaman içerisinde artış haberleriyle sık sık karşılaşmaktayız. Bundan sonra yarışmaya devam edeceğiz. Hatırlayacağınız üzere özellikle Steam mağazasının para birimi güncellemesi ile birlikte Valve oyunlarının fiyatlarında ciddi bir yükselişe tanık olmuştuk. Diğer bazı büyük yayıncıların oyunlarının fiyatlarında da benzer artışlar oldu. Activision Blizzard ve Electronic Arts oyunları artık 1000 TL üzeri fiyatlarla gelmeye başladı.

Şubat ayının başında Paradox Interactive Arjantin ve ülkemiz için yüzde 300’lük bir artış beklerken Ubisoft sürpriz bir kaynak yaptı. Fransız yayıncı, oyunlarına önce kendi, ardından Steam mağazasında büyük artışlar uyguladı. Kış indirimlerinden yararlanamadıysanız maalesef geçmiş olsun. Çünkü önümüzde korkunç bir tablo daha var.

Ubisoft Oyun Fiyatlarında Büyük Artış

Bu durumun en çarpıcı örnekleri ise Assassin’s Creed Origins, Odyssey ve Valhalla oyunlarının 699 TL’ye standart versiyonları. Far Cry 5, Watch Dogs 2 ve Anno 1800 oyunlarında da bir emsal söz konusudur. Bu fiyatların Ubisoft Connect mağazasında da aynı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Oldukça eski olmasına rağmen The Crew gibi bir oyunun fiyatı şu anda 349 TL iken The Crew 2 589 TL. Bu oyunların özel sürümlerini satın almaya çalışırsanız dört haneli sayıların size el salladığını göreceksiniz.

Son olarak Ubisoft oyunları dışında genel olarak Steam mağazasındaki birçok oyunun da fahiş fiyatlara artırıldığını ve verilmekte olduğunu görebiliyoruz. Örneğin Mortal Kombat 11 Ultimate paketi şu an 799 TL iken Democracy 4 252 TL ve Bus Simulator 21 325 TL. Steam mağazasında gezinerek daha birçok örnekle karşılaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu