Haber

UEFA, Rusya için kararını verdi! Şimdi her şey Vladimir Putin’in dudakları arasında.

Rus futboluna uygulanan ambargo devam ediyor. FIFA ve UEFA düzenlemelerinden men edilen Rusya, temaslarda bulundu ve yaptırımların kaldırılması için başvurdu. Ancak UEFA’dan gelen yanıt olumlu olmadı.

“SAVAŞ DEVAM EDENE KADAR GELMEYECEKSİNİZ”

Sky’da yer alan habere göre UEFA; Rusya Futbol Federasyonu’na savaş devam ettiği sürece hiçbir Rus takımının turnuvalara dahil edilmeyeceğini bildirdi. Yani bu konunun muhatabı Rusya Futbol Federasyonu değil, Rusya hükümetidir.

Vladimir Putin’in dudakları arasında” layout=”intrinsic” width=”640″ height=”359″>

SADECE FUTBOL DEĞİL

Rus sporu, Ukrayna’ya karşı savaşından ağır darbe aldı. Sadece futbolda değil, olimpiyatlar, Formula, basketbol ve voleybol gibi dünyanın takip ettiği spor dallarında da en değerli milli ve kulüp formasyonlarından men edildiler. Bireysel sporlarda da yaptırımlarla karşı karşıya kaldılar.

RUSYA UMUT

Ancak Rus basınında UEFA’nın olumlu yanıt verebileceğine dair haberler de var. Rus futbol kulüpleri, savaş başladığından bu yana Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nde yer alamıyor. Rusya milli takımının 2022 Dünya Kupası ve 2024 Avrupa Şampiyonası’ndan men edildiği açıklandı.

bayrakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu