Haber

Vatandaşların huzuru için metruk binalar yıkılıyor

İntizam Mahallesi’nde bağımlıların barınması nedeniyle mahallelinin güvenlik sorunu haline gelen metruk bina, vatandaşların şikayeti üzerine Osmangazi Belediyesi tarafından yıkıldı.

Osmangazi’de vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binalar arkalarından yıkılıyor. Atıl durumdaki ve şehrin estetiğini bozan metruk binalar, alkol ve uyuşturucu bağımlılarının barınması nedeniyle vatandaşlar için tehlike oluşturuyor. Yapı Denetim Müdürlüğü ekipleri, hukuki süreçleri tamamlanan metruk binaları yıkarak vatandaşlara rahat bir nefes veriyor. Belediye ekipleri son olarak İntizam Mahallesi’nde terk edilmiş bir binayı yıktı. Mahallede huzursuzluğa neden olan binanın yıkılması bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Yıkımın tamamlanmasıyla birlikte mahalleli belediye ekiplerine teşekkür etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun şekilde yıkmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

alpu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu