Haber

İçmeler Çok Amaçlı Salon Projesi Mahallelinin Tepkisine Uğradı

Marmaris Belediyesi’nin İçmeler beldesinde hayata geçirmeyi planladığı “İçmeler Çok Amaçlı Salon” projesiyle ilgili mahalle sakinleri, projenin doğal yaşama zarar vereceğini düşünerek projenin farklı bir alana yapılmasına destek vereceklerini belirtti. mahallelerinin dokusu.

Dün gece İçmeler Mahallesi sakinlerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik bir grup projenin yapılacağı alanda toplanarak açıklama yaptı. Vatandaşlar ve çocuklar “Çocuk parkımıza dokunmayın, beton değil yeşil alan istiyoruz!” Projeye yönelik duygularını pankart ve bayraklarla dile getirdi.

Marmaris KOD 48 Çevre Koruma Derneği Lideri Murat Ersan, “Vatandaş olarak toplandık çünkü halkın üzerinde 29 yıllık hakları ipotek var, çocukların tek meydanı orası, tek oyun alanı orası daha dertli, Bina yapılırsa güvenlik burada oynamaz, biz burada oturamayız” diyen projenin yanlış yerde planlandığını dile getirdi. .

Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Ali Demirtaş, projenin yeşil alanı büyük ölçüde tahrip edeceğini ve yangın sonrası yeşil alanın kaybolmasına neden olacağını belirtti. Demirtaş, projenin planlandığı alandaki afet acil durum toplanma alanını da etkileyeceğine işaret etti.

Marmaris Belediyesi projeyi halk oylamasına sunarak, Muğla tarihinde ilk kez referandum düzenleneceğini ve projenin uygulanıp uygulanmayacağına halkın karar vereceğini 2015 yılında Belediye Hizmet Binası önüne kurulacak sandıklarda belirleyeceğini bildirdi. 16-17 Ağustos. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu