Haber

Sakarya’da Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde kıyasıya rekabet

SAKARYA (İGFA) – Dünyanın ilk 6 ve 7’ncilerinin pedal çevirdiği Sakarya MTB Kupası’nı bayanlarda Emeline Detilleux, erkeklerde Pierre De Froidmont kazandı. Ödüllerini takdim eden Lider Aziz, yarışa katılan tüm yarışçıları tebrik etti.

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde 11 Haziran’a kadar devam edecek olan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Bisiklet Festivali”, ülkelerarası Sakarya MTB Cup yarışlarıyla devam etti. Tour Of Sakarya yarışlarının üçüncü etabının sabah saatlerinde yapıldığı Vadi’de bu kez dağ bisikletlerinin ustaları kıyasıya yarıştı.

Elite bayanlarda 13, elite erkeklerde 36 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda sporcular 4,5 kilometrelik dağ bisikleti parkurunda ter döktü. Vadideki pistte kadınlar 6, erkekler 7 atarken, kuvvetli pürüzler karşısında usta pedallar adrenalin seviyesini yükseltti. Yaklaşık bir buçuk saat süren yarışlarda, dünyanın 6 numaralı dağ bisikletçisi Belçikalı Pierre De Froidmont ile dünyanın 7 numaralı Belçikalı Jens Schuermans madalya için yarıştı.

Yarışlar sonucunda elit erkeklerde dünya 6 numarası Belçikalı Pierre De Froidmont birinciliği, Gregor Raggl ikinciliği ve Arne Janssens üçüncülüğü elde etti. Elit bayanlarda Emeline Detilleux birinci, Alina Sarkulova ikinci ve Virag Buzsaki üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödüllerini Lider Ekrem Şanlı takdim etti. Bike Fest’te yarışlar, yarın Tour Of Sakarya’nın dördüncü ve son etabıyla devam edecek. Saat 10:00’da Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden başlayacak yarışta Kuzey bölgesindeki Kaynarca ve Karasu rotaları geçilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
nakliyat
Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu